Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Lindsdals Idrottsförening
Fotboll
Ungdom

Ungdomssektionens ansvar

LIF ungdom är en del av Lindsdals Idrottsförening, som har verksamhet inom fotboll för ungdomar, damer och herrar.

Fotbollsverksamheten på ungdomssidan erbjuder träning för ungdomar mellan 5-18 år. 


Ungdomssektionen är länken mellan styrelse och ledare. för generella frågor, mejla till ungdom@lindsdalsif.com


Ungdomssektionen består av:

 
Niklas Friberg Ordförande niklas.friberg@lindsdalsif.com - 0768457850
Robert Lundin  robert.lundin@lindsdalsif.com
Andreas Idberg andreas.idberg@lindsdalsif.com
Andreas Yngvesson andreas.yngvesson@lindsdalsif.com
Ludvig Edman ludde.edman1998@gmail.com - 0702775336
Johny Lindahl


Ansvarsområden 2019
Ungdomssektionens uppgifter Ansvarig
Sammankallande ungdom- och ledarträff Nicke


Representant i huvudstyrelsen Robert, Nicke

Verksamhetsberättelse

Nicke
Serieanmälan Smålands FF + Fogis Mats K


  


Ungdoms hemsida Robert
Schema travbingo U-sektion
Foto BarometernU-sektion
SISU Listor Nicke
SportAdmin Nicke
Domaransvarig Ludde E
Material- och förrådsansvar Andreas Y
Ledarvård Robert
Utbildningsansvarig Nicke
Diplom, medaljer och vimplar Andreas
Bollkalle/Bollfia listorKansli
Nytt lag via fotbollsskolan Robert
Målvaktsträning Andreas Y
Cupgeneraler Andreas I & Y

 
Nya medlemmar i LIF registrera er här nedan!
Våra sponsorer